audi-q4-e-tron-40-45-cover

Audi Q4 e-tron 40 of 45: het bouwjaar maakt het verschil

| Geschreven door Ronald
Dezelfde modelnaam kan andere techniek betekenen

Audi Q4 e-tron 40 of 45 leasen

Een Audi Q4 e-tron 40 of 45 kiezen begint bij de modelversie. De eerdere 40 heeft 204 pk en achterwielaandrijving. Bij de vernieuwing van september 2023 kreeg de opvolgende 45 meer vermogen en andere laadprestaties. Maar er bestaat ook een eerdere 45 quattro, en de naam 40 kwam later opnieuw terug. Alleen het getal in een advertentie vertelt dus niet de hele techniek.

Hier vergelijken we de 40 uit de eerste reeks met de 45 uit de in 2023 aangekondigde vernieuwing. De latere opnieuw gebruikte 40-naam en de vernieuwde Q4-reeks van 2026 nemen we niet stilzwijgend in die cijfers mee. Controleer bij een occasion de aandrijving, uitvoering en voertuigdocumenten, ook wanneer het registratiejaar bekend is.

Daarna maak je de praktische keuzes: SUV of Sportback, een vaste laadplek of veel snelladen, en de voorzieningen die je dagelijks gebruikt. Met Audi Q4 e-tron financial lease laat je de zakelijke aankoop passen bij jouw onderneming en de concrete 40 of 45 die je op het oog hebt.

Eerdere 40150 kW / 204 pkAchterwielaandrijving bij de beschreven 2021-reeks
Vernieuwde 45210 kW / 286 pkAchterwielaangedreven 45 uit de 2023-update
Accu 45-update77 kWh netto82 kWh bruto bij de beschreven vernieuwing
CarrosserieSUV of SportbackAandrijving en carrosserie afzonderlijk kiezen
De uitvoering herkennen voor je cijfers vergelijkt

Waarom is niet iedere Q4 e-tron 40 of 45 hetzelfde?

De Q4 e-tron kwam in 2021 als SUV en Sportback. Binnen die oorspronkelijke reeks heeft de 40 een elektromotor achter en 150 kW/204 pk. In september 2023 werd een vernieuwde aandrijflijn aangekondigd: de opvolgende 45 met achterwielaandrijving heeft 210 kW/286 pk.

De naam 45 bestond ook eerder met quattro. Daardoor kun je een oudere 45 vierwielaangedreven occasion naast een latere 45 met achterwielaandrijving aantreffen. Een Q4 met het getal 45 is dus niet automatisch de vernieuwde 286 pk-versie of automatisch een quattro.

Ook de naam 40 is later opnieuw gebruikt voor een andere reeks. Een registratie in 2025 of 2026 maakt een auto daarom niet vanzelf gelijk aan de oorspronkelijke 40 uit 2021. Vraag bij twijfel naar de exacte motor- en accuvariant en laat die controleren op chassisnummer. Eerst de juiste versie bepalen voorkomt dat je verkeerde laad- of bereikcijfers vergelijkt.

De concrete verschillen naast elkaar

Hoe verschillen de eerdere 40 en de vernieuwde 45?

Bij de hier beschreven 40 hoort een 77 kWh-accupakket, achterwielaandrijving en maximaal 125 kW DC-laden bij introductie. Voor de in 2023 vernieuwde 45-reeks zijn 77 kWh netto en 82 kWh bruto afzonderlijk opgegeven. Dat zijn twee beschrijvingen van hetzelfde pakket: de totale capaciteit en het bruikbare deel.

De vernieuwde 45 met achterwielaandrijving heeft maximaal 135 kW DC-laadvermogen. De vernieuwde quattro-uitvoeringen halen maximaal 175 kW. Neem dat hogere getal niet over voor iedere 45 en ook niet voor de eerdere 45 quattro. De naam en de modelversie moeten beide kloppen.

Eerdere 40: vergelijk de complete occasion

Beoordeel onderhoud, accu, laadwerking en prijs bij de 204 pk-uitvoering. Zet de auto naast je normale afstanden; alleen de lagere aandrijfbenaming zegt weinig over de kwaliteit van dit exemplaar.

Vernieuwde 45: kies bewust de aandrijving

Controleer achterwielaandrijving of quattro en de bijbehorende laadopgave. Bekijk of de nieuwere techniek en uitrusting het verschil in aanschafbedrag voor jou waard zijn.

Afgebakende versie
Aandrijving
Accu en vermogen
DC-laadopgave
40 · introductiereeks 2021
Achterwielen
77 kWh-opgave · 150 kW/204 pk
Maximaal 125 kW bij introductie
45 · achterwielaandrijving, update 2023
Achterwielen
77 kWh netto/82 kWh bruto · 210 kW/286 pk
Maximaal 135 kW
45 quattro · vernieuwde reeks 2023
Vierwielen
77 kWh netto/82 kWh bruto
Maximaal 175 kW

Dit overzicht behandelt de oorspronkelijke 40 en de in 2023 vernieuwde 45-reeks. De eerdere 45 quattro, de latere 40 en de nieuwe Q4-reeks van 2026 hebben eigen gegevens.

Kies quattro wanneer de eigenschappen van vierwielaandrijving aansluiten op je gebruik, en beoordeel daarbij ook de juiste banden en het rijgedrag. Een achterwielaangedreven 45 heeft al een andere motor dan de eerdere 40. Meer vermogen of vierwielaandrijving hoeft voor een gewone woon-werkroute geen doorslaggevende aankoopreden te zijn.

Een WLTP-getal vertalen naar planning

Welke actieradius past bij jouw Q4 e-tron-gebruik?

Vergelijk het WLTP-bereik van de exacte motor, carrosserie en wielconfiguratie. De vernieuwde Q4 Sportback 45 met achterwielaandrijving kreeg bij de aankondiging een maximumopgave van 547 kilometer. Die waarde hoort niet automatisch bij de gewone SUV, een quattro of iedere 45 occasion.

Maak voor jouw werkweek een overzicht van normale ritten en dagen met meerdere afspraken. Kun je op de zaak of thuis laden, of moet de auto verschillende dagen zonder vaste laadplek doorkomen? Reserve voor een omweg of koude dag kan belangrijker zijn dan het hoogste bereik in een advertentie.

Vraag bij een tweedehands Q4 naar een batterijrapport en de omstandigheden van de meting. Acculeeftijd, configuratie, temperatuur, snelheid en belading beïnvloeden wat je werkelijk kunt rijden. Een batterijpercentage of de boordcomputer na één proefrit is geen vaste afstandsgarantie.

De laadplek hoort bij de autokeuze

Hoe plan je thuisladen en langere ritten met een 40 of 45?

De beschreven 40 uit de introductiereeks kan met AC tot 11 kW laden. Kijk bij een aangeboden auto altijd naar de aanwezige laadconfiguratie en kabels. Thuis of op kantoor bepalen ook de installatie, beschikbare capaciteit en stilstandtijd hoeveel energie je voor de volgende rit kunt aanvullen.

Bij de 2023-update werd voor het 77 kWh-nettopakket ongeveer 28 minuten van 10 naar 80 procent genoemd onder optimale omstandigheden. Dat is een andere vergelijking dan laden vanaf een vrijwel lege accu of wachten tot honderd procent. De werkelijk behaalde tijd hangt af van de auto, de laadpaal en de omstandigheden.

De vernieuwde reeks kan de accu op weg naar een geschikte, specifiek gekozen snellader voorverwarmen via de routeplanner. Controleer de versie, de navigatiefuncties en de actuele werking van de aangeboden auto. Een snellaadmaximum alleen bewijst niet dat je op iedere koude dag onmiddellijk dat vermogen krijgt.

Iedere nacht een eigen laadplek

Controleer toegang, vermogen en energiekosten. Begroot een eventuele laadvoorziening naast de auto en zorg dat de dagelijkse ritten in de beschikbare stilstandtijd passen.

Regelmatig een lange afspraakdag

Bekijk geschikte snelladers op jouw routes en leg de pauzes naast je planning. Beoordeel vervolgens welk verschil de vernieuwde 45 voor jou maakt, zonder een ideale laadtijd als dagelijkse belofte te nemen.

De daklijn naast de dagelijkse lading

Past een Q4 SUV of Q4 Sportback beter bij passagiers en bagage?

Beide carrosserievormen uit de introductiereeks zijn ongeveer 4,59 meter lang. De gewone SUV heeft met de achterbank in gebruik 520 liter bagageruimte; de Sportback 535 liter. Met neergeklapte achterbank verandert de vergelijking: de opgaven zijn respectievelijk 1.490 en 1.460 liter.

Meer liters met de achterbank omhoog vertellen niet hoe een hoge werkbak of kinderwagen door de opening past. Probeer jouw spullen, laat vaste passagiers achterin zitten en bekijk hoe de aflopende daklijn van de Sportback voor hen uitpakt.

Beoordeel parkeren, zitpositie en zicht bij beide vormen. Wil je een aanhanger meenemen, controleer dan het toegestane trekgewicht en de aanwezige trekhaak op de voertuigdocumenten. Neem een waarde van een ander modeljaar of een andere aandrijving niet over omdat beide auto’s Q4 heten.

Audi Q4 45 e-tron SUV vanuit de achterste driekwarthoek
Een uitvoering kiezen die je elke dag waardeert

Waar let je op bij een Q4 e-tron 40 of 45 occasion?

Een Launch edition, Advanced edition of S edition vertelt iets over de uitrusting binnen zijn eigen reeks. S line maakt een Q4 niet vanzelf quattro en voegt geen ander accupakket toe. Bekijk bij een importauto of occasion de echte voorzieningen in plaats van alleen de Nederlandse pakketnaam.

Probeer de stoelen, klimaatregeling, telefoonverbinding en parkeerhulpen. Vraag naar onderhoud, updates en eventuele terugroepacties op chassisnummer. Laat laadmeldingen of een onduidelijke batterijmeting verklaren voordat je de koopafspraken maakt.

Voorzieningen die werken

Bedien camera’s, sensoren, navigatie en verwarming zelf. Kijk of een extra scherm of sportstoel ook prettig is op jouw normale rit.

Een accu met inzicht

Vraag een meetrapport met datum en toelichting. Beoordeel de laadwerking tijdens een echte sessie en bespreek de resterende garantievoorwaarden van dit exemplaar.

Aflevering en komende kosten

Bekijk banden, remmen, kabels en schriftelijke afleverafspraken. Plan ruimte voor onderhoud naast de financiering, ook bij een jonggebruikte auto.

Gelijke auto’s vergelijken op de koopprijs

Wat kost een Q4 e-tron 40 of 45 lease occasion?

Voor een zinvolle prijsvergelijking zet je eerst de modelversie, aandrijving en carrosserie vast. Een oude 45 quattro is een andere vergelijking dan een vernieuwde 45 met achterwielaandrijving. Kijk daarna naar historie, kilometerstand, uitrusting, accustaat en aflevering.

Een hoger bedrag voor een vernieuwde 45 kan passen wanneer je de extra mogelijkheden daadwerkelijk gebruikt. Een passende eerdere 40 kan juist ruimte laten voor een laadvoorziening en onderhoudsreserve. Beide afwegingen beginnen bij de concrete occasion, niet bij een algemene nieuwprijs uit een oud introductiebericht.

Bekijk het Audi Q4 e-tron-aanbod en selecteer daar de 40 of 45 die je wilt vergelijken. De brede modelroute kan andere aandrijfversies en carrosserieën bevatten. Vraag de volledige koopprijs en btw- of margestatus op voordat je een maandindicatie als basis voor een aanvraag gebruikt.

Nieuwere techniek naast je zakelijke budget

Een Audi Q4 e-tron 40 of 45 zakelijk financieren

Met financial lease financier je de zakelijke aankoop van jouw Q4 en betaal je de lening met rente terug in termijnen. De financiering betreft de auto; stroom, verzekering, onderhoud en andere gebruikskosten regel je daarnaast. Zo blijft zichtbaar wat je per maand aan afbetaling kwijt bent en welke kosten daar nog bij komen.

Vergelijk voor een 40 en 45 eerst een passende koopprijs en daarna dezelfde financieringsuitgangspunten. Een verschil in aanbetaling, looptijd of slottermijn kan een maandbedrag gunstiger laten lijken zonder dat de ene auto of lening als geheel goedkoper is. Kijk daarom ook naar het totale terug te betalen bedrag en de resterende eindbetaling.

Bewaar geld voor laden

Laat de eigen inbreng aansluiten op je bedrijfsbuffer. Een laadpunt, stroomkosten of bandenwissel worden niet vanzelf meegenomen doordat je de Q4 zakelijk financiert.

Looptijd bij jouw gebruik

Kies een periode die past bij de leeftijd van de occasion en hoe lang je haar wilt gebruiken. Een langere looptijd verlaagt niet automatisch de totale financieringskosten.

Een realistische slottermijn

De eindbetaling blijft verschuldigd. Kies die bewust en maak een plan om haar te voldoen; de toekomstige verkoopwaarde van de Q4 staat niet vast.

Btw of marge is een apart aankoopgegeven. Een margeoccasion heeft geen afzonderlijk aanschaf-btw-bedrag, maar kan nog steeds eigen inbreng vragen. Bij een btw-auto bespreek je hoe de aanschaf-btw wordt betaald. Zonder btw-aanbetaling en zonder aanbetaling betekenen niet hetzelfde.

Financial Lease Concurrent vergelijkt je aanvraag bij tien leasemaatschappijen en financieringsmaatschappijen. Je koopt de Q4 bij het aanbiedende autobedrijf; wij begeleiden onafhankelijk de zakelijke financiering. Ook zonder volledige jaarcijfers kan een aanvraag worden beoordeeld. De financier bepaalt acceptatie, voorwaarden en eventuele eigen inbreng.

Vergelijk financial lease met operational lease op wat je afspreekt: aankoopfinanciering met eigen gebruikskosten tegenover een gebruikscontract met de diensten die daarin zijn opgenomen. Een privateleaseprijs in een advertentie mag je niet als gelijk product naast een zakelijke financieringstermijn zetten.

De brede modelkeuze en zakelijke aankoop vind je bij Audi Q4 e-tron leasen. Lees ook de reviews over Financial Lease Concurrent op Klantenvertellen.nl voor ervaringen met onze begeleiding.

Van autokeuze naar voorstel

Welke Q4-versie past bij jouw ritten en budget?

Bepaal eerst de aandrijving, modelversie en laadmogelijkheden. Vergelijk daarna de koopprijs en bereken een maandindicatie met passende uitgangspunten.

Voor je privéauto

Een Q4 e-tron 40 of 45 kopen voor privégebruik

Auto Voor Jou

Voor privégebruik gelden dezelfde autokeuzes: de juiste uitvoering, laadplek en bruikbare ruimte. Leg de afbetaling samen met stroom, verzekering en onderhoud naast je huishoudbudget.

Bij Auto Voor Jou bekijk je het Audi Q4 e-tron-aanbod voor particulieren en bespreek je autofinanciering. Kies daar bewust de 40 of 45 en de carrosserie die je zoekt. Particuliere aankoopfinanciering heeft een eigen beoordeling en is iets anders dan private lease.

Veelgestelde vragen

Vragen over de Q4 e-tron 40 en 45

Is iedere Audi Q4 e-tron 45 een quattro?
Nee. De in 2023 vernieuwde 45 is met achterwielaandrijving én als quattro beschreven. Ook bestond een eerdere 45 quattro. Controleer altijd de volledige uitvoering en modelversie.
Heeft iedere Q4 e-tron 40 hetzelfde accupakket?
Nee. De hier besproken 40 uit de introductiereeks heeft een 77 kWh-opgave. De naam 40 is later opnieuw gebruikt voor een andere reeks. Neem de cijfers van een vroege 40 daarom niet alleen op basis van de naam over.
Is 77 kWh hetzelfde als 82 kWh?
Bij de beschreven 2023-update is 77 kWh de nettocapaciteit en 82 kWh de brutocapaciteit van hetzelfde pakket. Het verschil tussen twee advertentiewaarden hoeft dus niet meteen een andere accu te betekenen; laat de gebruikte definitie bevestigen.
Hoe ver rijdt een Q4 e-tron 45?
De Sportback 45 met achterwielaandrijving kreeg bij de 2023-update een maximumopgave van 547 kilometer WLTP. Die waarde is niet algemeen voor iedere SUV, quattro of occasion. Gebruik de exacte bereikopgave en houd in jouw planning rekening met temperatuur, rijstijl, belading en accutoestand.
Kan iedere 45 met 175 kW snelladen?
Nee. Dat maximum hoort bij de vernieuwde quattro-reeks uit de 2023-update. Voor de achterwielaangedreven 45 werd maximaal 135 kW genoemd. De eerdere versies vragen eigen gegevens en het werkelijke laadvermogen hangt ook af van de omstandigheden.
Is de Sportback ruimer dan de gewone Q4?
Dat hangt af van wat je vervoert. Bij introductie waren de opgaven met de achterbank omhoog 535 liter voor de Sportback en 520 liter voor de SUV; met de achterbank neergeklapt respectievelijk 1.460 en 1.490 liter. Probeer de laadopening en jouw spullen zelf.
Kan ik een Q4 occasion van een ander autobedrijf financieren?
Ja, draag de geschikte auto met advertentie, koopprijs, btw- of margestatus en afleverafspraken aan. De financier beoordeelt jouw onderneming en auto. Een bestaande offerte mag worden vergeleken; acceptatie of een lagere prijs staat niet vooraf vast.
Wat betekent zonder aanbetaling bij financial lease?
Of financiering zonder eigen inbreng mogelijk is, volgt uit de beoordeling. Het ontbreken van een apart aanschaf-btw-bedrag bij een margeauto is geen belofte dat geen aanbetaling nodig is. Bespreek de volledige opzet en houd geld voor gebruikskosten beschikbaar.
Is de calculator een definitief financieringsvoorstel?
Nee. De berekening geeft een indicatie bij de gekozen koopprijs, eigen inbreng, looptijd en slottermijn. Definitieve rente, terugbetaling en voorwaarden staan in het persoonlijke voorstel na beoordeling.
Welke bronnen zijn gebruikt?
Audi Nederland: introductie Q4 e-tron 2021, Audi Nederland: vernieuwde Q4 e-tron 2023, AutoWeek Carbase: Q4-uitvoeringsreeksen, KVK · leasing, Belastingdienst · btw bij margegoederen. De vergelijking is afgebakend tot de oorspronkelijke 40 en de in 2023 vernieuwde 45-reeks. Andere modelversies en de gegevens van een individuele occasion controleer je afzonderlijk.
Jouw maandindicatie

Audi Q4 e-tron 40 of 45 lease berekenen

Heb je de juiste Q4 op het oog? Laat eerst de modelversie, aandrijving, koopprijs en aflevering bevestigen. Kies vervolgens het te financieren bedrag, eigen inbreng, looptijd en eventuele slottermijn.

Bekijk de maandindicatie naast de kosten voor stroom, verzekering en onderhoud. Vanuit de berekening kun je de zakelijke aanvraag starten. Het persoonlijke voorstel en de definitieve voorwaarden volgen na beoordeling.

€

Selecteer de looptijd: 72 maanden

€

€ 324,00 p/m

Lees ook